Wspólnoty lokalne ECC-UK

Ekumeniczny Kościół Katolicki tworzą wspólnoty lokalne (parafie i misje) oraz zgromadzenia zakonne w Anglii, Walii, Szkocji, Australii oraz w Polsce.

 

Nasze Zgromadzenie Zakonne jest obecne poprzez swoich członków w Anglii i Polsce.

 

Anglia:

Parafia pw. świętych Aniołów w Portsmouth, która gromadzi się w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca w użyczonym na nabożeństwa budynku Kościoła Unitarian, a w pozostałe niedziele we własnej kaplicy pw. NMP z Beaulieu. Parafia jest także zaangażowana podczas niektórych świeckich obchodów w mieście, oferując posługę duchownych czy współtworząc np. Światowy Dzień Pamięci o Chorych na AIDS. Również w Portsmouth znajduje się nasz klasztor.

W niedalekim Southampton spotyka się także wspólnota Michaelmas, która gromadzi się na wspólnej Eucharystii dwa razy w miesiącu.

 

W Liverpool działa wspólnota św. Gabriela, która gromadzi się na coniedzielne Eucharystie w domach swoich członków na wzór pierwszych chrześcijan i jest oddana idei 'pustyni w sercu miasta'. 

Dodatkowo w Doncaster mieści się parafia św. Barnaby, a w Yeovil wspólnota Pokoju,

Na północy Anglii znajduje się także zakon Sióstr Franciszkanek od Najświętszego Sakramentu, które prowadzi różne formy duszpasterstwa a także trzeci zakon.

 

Szkocja:

W Szkocji ECC posiada dwie czynne wspólnoty, tj. parafię św. Aidana w Kincardine oraz św. Kentigerna w Glasgow.

Walia:

W Walii posługą duszpasterską naszych wiernych obejmuje bp senior Terry Flynn. 

Nasi duchowni posługują także jako kapelani w dwóch szpitalach i jednym uniwersytecie. Są także kapelanami dla kilku organizacji zrzeszających weteranów wojennych.

Australia:

W Australii misję naszego Kościoła w Nowej Południowej Walii prowadzi ks. David Battrick.

Polska:

Od 2014 obecni są bracia - członkowie naszego zgromadzenia. Od 2020 funkcjonuje także oficjalna misja naszego Kościoła.

W naszej jurysdykcji posługuje łącznie 3 biskupów, w tym jeden senior i 11 prezbiterów.

Ekumeniczny Kościół Katolicki posiada także interkomunię z Kościołami w Australii, Nowej Zelandii, Indiach i Kenii - więcej informacji na ten temat w zakładce historia.

© 2023 by Nature Org. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now