Zgromadzenie Braci Miłosiernej Miłości Bożej

 

Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością:

kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim. (1 Jan, 4:16)

Zarówno w Wielkiej Brytanii jak i w Polsce obecni są Bracia Miłosiernej Miłości Bożej,

zgromadzenia zakonnego, powstałego 23 listopada 2014 roku, 

posiadającego dom zakonny w Wielkiej Brytanii i żyjący obecnie w diasporze w Polsce.

W Polsce nasi Bracia nie prowadzą zorganizowanego duszpasterstwa.

Charymat wypełniany jest indywidualnie poprzez pracę z osobami chorymi, cierpiącymi,

odrzuconymi, samotnymi w szpitalach, w ramach wolontariatu, a także w lokalnej społeczności.

 

Z Konstytucji Zgromadzenia:

“A Król im odpowie: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili..” (Ew. Mateusza 25:40). Podążając za tymi słowami naszego ukochanego Mistrza, Zgromadzenie pragnie służbę i pomoc każdemu bliźniemu w potrzebie uczynić naszym zakonnym charyzmatem. Pragniemy kroczyć przez życie ścieżką Miłosiernej Miłości Jezusa Chrystusa, który nigdy nie porzucił nikogo w potrzebie.

 

Jest naszym gorącym pragnieniem, by to Zgromadzenie, ustanowione na przykładzie pierwszych wspólnot założonych przez naszego duchowego ojca, św. Benedykta z Nursji, prowadzone było przez prawdę Ewangelii i skupione na postrzeganiu Chrystusa i służeniu mu w naszych bliźnich, którzy poprzez sam fakt powołania do życia, stają się dla nas braćmi i siostrami w naszym Panu i Zbawcy Jezusie Chrystusie.

 

Bracia Miłosiernej Milości Bożej są powołani i posłani by szerzyć miłość i miłosierdzie Boże w świecie. Każdy z braci Zgromadzenia troszczyć będzie się o chorych, cierpiących, samotnych, odrzuconych bez względu na ich płeć, orientację psycho-seksualną, religię, kolor skóry czy status społeczny. Brat Miłosiernej Miłości Bożej ma być "widocznym narzędziem" Bożej miłości wobec ludzi.

Obowiązkiem braci jest posiadanie świeckiego zatrudnienia lub źródeł utrzymania pozwalającym na zaspokojenie ich potrzeb samodzielnie. Każdy brat, podejmując świecką pracę, musi być świadomy nakazu by część  swojego czasu poświęcać pracy charytatywnej i życiu wspólnotowemu Zgromadzenia.

Pelny tekst Konstytucji

(obecnie dostępny wyłącznie w jęz. angielskim)

© 2023 by Nature Org. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now